Що таке Фітор . Його користь та використання
Що таке Фітор . Його користь та використання
Що таке Фітор. Його користь та використання. Фітор – природний універсальний біологічно активний комплекс з листа дуба, який виробляється з рослинної сировини без використання хімічних добавок (консервантів, барвників, ароматизаторів і т.д.), що містить велику кількість біологічно активних речовин (фенольні сполуки, бета-каротин, аскорбінова кислота) , близько 32 мікро- та макроелементів та поживних речовин (глюкозу, фруктозу, вільні амінокислоти та прості пептиди, органічні кислоти).
Фітор – біологічно активний ферментний препарат рослинного походження, що має широку лікувально-профілактичну дію. Він виконує роль прискорювача найскладніших біохімічних реакцій, що визначають енергетичний стан клітини. Цей препарат стимулює вироблення ферментів, що вступають у процеси обміну на клітинному рівні, тим самим зупиняючи ріст та розвиток хвороботворних бактерій. Він має виражену сорбуючу, антиоксидантну та протипухлинну дію, а також сприяє швидкому відновленню тканин після операцій, поранень і опіків.
Препарати на основі ТМ Фітор, створені українськими медиками, є аналогами та чудовою альтернативою кращим зарубіжним біологічно активним харчовим добавкам, вітамінам та модуляторам імунної системи. Національним медичним університетом ім О.О.Богомольця, відділом клінічної та експериментальної імунології, було проведено вивчення імуномодулюючих властивостей “Фітора”. Аналіз досліджень властивостей Фітора свідчить, що серед найбільш поширених рослинних засобів, що підсилюють імунну систему найбільшу активність має саме Фітор: котячий кіготь – 24,7%, Фітор 80 %.
Дуже цікава історія створення біологічно активної добавки «Фітор»
Одним із тих хто його розробив є харків’янин Микола Кравченко. Кандидат фізико-математичних наук, альпініст, нащадок народних знахарів, він з дитинства захопився таїнствами дуба-богатиря. Ще студентом він “варив зілля”, яке лікувало друзів-альпіністів не тільки від синців та переломів, а й від багатьох хвороб внутрішніх органів. І що цікаво – справді допомагало!
Багато років по тому, його науковою групою, до якої входили біологи, фармацевти, лікарі, було розроблено новий препарат “Фітор”. За 10 років свого існування “Фітор” завоював велику популярність в Україні та Росії серед медиків, їхніх пацієнтів та звичайних людей, створивши собі стійкий авторитет у вітчизняній фармакології. У 1993 році Микола Кравченко отримав патент на винахід субстанції “Фітор”. У 1996 році препарат був зареєстрований як БАД (біологічно активна харчова добавка). Автори-розробники по праву називають препарат “українське муміє”, оскільки він не поступається своєю ефективністю відомому природному засобу — мумійо.
Біологічно активна добавка “Фітор” пройшла клінічні випробування:
– в інституті ортопедії та травматології ім. М. І. Ситенка (м. Харків, 1994-1995 рр.),
– в інституті геронтології Академії медичних наук України (м. Київ, 1994 р.),
– у дитячому травматологічному відділенні ОКБ м. Харкова (1996 р.),
– в ендокринологічному відділенні ОКБ м. Харкова (1996 р.),
– в ОКБ м. Івано-Франківська (1999 р.),
– в Українському науково-дослідному інституті фармакотерапії ендокринних захворювань м. Харкова (2000-2001 р.).
Позитивні характеристики препарату подано у звітах Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, інституту мікробіології та вірусології НАН України, Харківського НДІ ортопедії та травматології ім. Ситенка, Харківської обласної клінічної лікарні.
В результаті досліджень, проведених у лабораторії біостимуляторів Харківського державного університету (1978-1980 рр.) було доведено, що фітор підвищує працездатність, імунітет та прискорює процес відновлення після перевантажень та травм, зокрема спортивних, на підставі чого, відповідно до проекту Постанови « Про підготовку спортсменів на Олімпійський період 1981-1984 рр.» фітор був рекомендований до застосування у збірних командах СРСР та отримав позитивну оцінку.
Все, за рахунок чого живе клітина: дихання, енергетичний обмін, розпад білків, вуглеводів та інші життєво важливі процеси – можливі лише за наявності активних ферментів. Ферменти відіграють важливу роль у процесі нормального функціонування та розвитку організму, а також потрібні для правильної роботи імунної (захисної) системи організму. Недостатнє вироблення або недостатня дія одного ферменту може призвести до порушення обміну речовин у всьому організмі. Стреси, великі фізичні навантаження, алкоголь, нікотин, токсини, хіміопрепарати, природне старіння виснажують ферментний запас. Для його поповнення потрібне вживання біологічно активних харчових добавок.
Фітор – біологічно активний ферментний препарат рослинного походження. Отримано з лікарських рослин, що застосовуються в народній медицині (патент на винахід від 25.12.96 р. – бюлетень N4, Т 11003, ТУ 01566330-97).
Фітор надає біостимулюючу дію на загальний стан організму, систему кровотворення та кровообігу. У той же час препарат активізує обмінні процеси, має протирадіаційний ефект, знижує вміст холестерину в організмі, захищає клітини печінки від пошкодження різними хімічними речовинами (гепатопротекторна дія). З його допомогою в організмі прискорюється вироблення інтерферону, який зупиняє розвиток та розмноження вірусів. фітор так само відмінний профілактичний засіб від різних захворювань, у тому числі й інфекційних.
Доцільно застосування фітора при загальній стомлюваності, підвищених фізичних і психічних навантаженнях, радіаційному впливі, для профілактики сезонних простудних захворювань і як загальнозміцнюючий засіб, що добре знімає так званий “синдром хронічної втоми”. Крім того, він сприяє виведенню токсинів, солей, важких металів, шлаків та радіонуклідів.
Фітор містить флаваноїди, каратиноїди, сапоніни, дубильні речовини, полісахариди, 32 мікроелементи та мінералу.
Протипоказань до застосування немає. При тривалому зберіганні біологічна активність фітора не знижується. Він не токсичний, не викликає алергічних реакцій, не має місцево-дратівливого ефекту. Випускається як таблеток, порошку, свічок, екстракту.
Біологічно активна добавка фітор рекомендується використовувати як комплексне та додаткове лікування при медикаментозній терапії
Наразі база Фітор використовується в різних направленнях: