Мыльный корень в косметике
☘️💦Натуральні засоби — піняться! І Ви думаєте: — як же воно піниться? А відповідь лежить в інгридієнтах —
🍀мильний корінь, мильнянка, Saponaria
📌Латинська назва рослини Saponaria походить від «sapo». Згідно з легендою, стародавні римляни здійснювали на горі Сапо сакральні обряди, під час яких приносили богам в жертву тварин. Жінки, які прали білизну в Тібру, помітили, що стікаюча з дощем по схилу гори суміш з тваринного жиру, попелу і глини, відмінно відпирає білизну. Цю очищувальну суміш у вигляді піни вони і назвали по імені гори sapo-мило.
Офіційне ім’я Saponaria ввів Карл Лінней.
✅Здатність пінитися продуктам з цієї рослини надають сапоніни.
☝️Сама назва мильної трави вже вказує на її дію: екстракт цієї рослини виступає в складі косметики, як потужний сурфактант, детергент, і потужний очищающий агент з вираженим пінливими ефектом. Ще в минулому столітті в аптеках продавали корінь Сапонарія не тільки, як зовнішній лікарський засіб, але і як «мило» для делікатного прання вовни і шовку: справа в тому, що активні компоненти кореня Сапонарія не утворюють лужне середовище.
✅Дія мильної трави в косметиці
Як випливає з самої назви рослини — сапонарія — воно багате фіто сполуками сапонінами (особливо листя і корінь, які містить до 20% сапонінів в екстракті). Сапоніни — фітохімічні речовини, які сприяють піноутворення, а також крім цього мають протизапальні та антиоксидантні властивості. Існує деякі дані наукових досліджень, що показують, що екстракт мильної трави проявляє також помірне противірусну та антибактеріальну дію, що може сприятливо вплинути на шкіру, схильну до вугрової висипки. В інших випробуваннях було продемонстровано ще одну цінну властивість мильнянки — заспокійливий: екстракт рослини сприяв пом’якшенню сухий і роздратованою шкіри.
☝️Ключові інгредієнти мильнянки мають дивовижну структуру: молекула сапонина складається з двох частин — це речовина сапогенін, приєднане до атому вуглеводу (в сукупності ці частини сапонінів називаються глікозидами). Сам по собі сапогенін, без вуглеводу або цукру, являє собою агликон, а не глікозид. Крім пінних властивостей (які проявляються тільки в воді), сапогенін гидрофобен (відштовхує воду), в той час як вуглеводна складова гідрофільна (притягує воду), така амбівалентність і забезпечує м’який очищуючий ефект цього натурального сурфактанту, а також надає йому деякі властивості емульгатора. Крім мильної трави, сапоніни містять і інші рослини: юка, солодка, женьшень, деревій, однак мильнянка є рекордсменом в цьому відношенні. Примітно, що деякі сапоніни також являють собою фітоестрогени і реагують з рецепторами естрогену, що забезпечує шкірі додаткові переваги.
☝️Кому показана мильна трава
Сапонарія універсальна – її можна використовувати і для забрудненої, і для пошкодженої, і для жирної, а також сухої шкіри. Косметика з екстрактом мильного кореня буде особливо затребувана у власників жирної шкіри: антибактеріальну дію в поєднанні з ефективним очищенням попередить розвиток вугрів і запалень. Мильна трава стане в нагоді і власникам роздратованою шкіри, для яких украй важливо, щоб етап очищення проходив найменш агресивно — а додаткове протизапальну дію тільки мінімізує ризик почервоніння і свербіння. Також сапонарія може використовуватися в продуктах, призначених для лікування псоріазу, сухості шкіри, екземи та інших поширених дерматологічних захворювань (переважно неінфекційної природи).
☝️Кому протипоказана мильна трава: — тільки особиста реакція індивідуальної гіперчутливості. (Іст: Варвара Л.)
❣️Застосування в косметиці:
👉шампуні
👉бальзами-кондиціонери
👉дитячі серії
👉миючі засоби для тіла
👉 засоби для догляду за стопами.
❗️У нас на сайті можна знайти цілу серію натуральних шампуней та бальзамів для волосся Cocos з мильним коренем👉 http://fitoapoteka.com.ua/manufacturer/tov-midas/page/2/