Що таке Демодекс
Що таке демодекс
Що таке демодекс і що робити?
Вас замучили висипання на обличчі, вас замучив свербіж повік, вух і Ви нарешті побігли до лікаря. І тут Вам діагностують демодекоз: ( Щось виписують, роз’янень толком не дають. І ось ви з рецептом з’являєтеся в аптеці. Кого ми бачимо, якщо це первинно? Жінку/чоловіка, у якого жах в очах, волосся “дибком” і на вустах: – У мене тут це – кліщ… Та як же так?.. Я в жодному лісі не була, я чиста, я ні з ким у кого кліщ не спілкувалася, що ж мені тепер робити?
Доводиться розповідати, що кліщ залізниця – це не коростяний кліщ тощо. Це умовно патогенний кліщ, на рівні сапрофіту, який діагностується в процесі життєдіяльності на шкірі у 85 відсотків населення. А зростати він починає, коли певні хвороби організму пацієнта як би повертають “ключ” для його активації.
1. І перше залізне правило – це діагностування внутрішнього захворювання, тому що сам демодекоз – це наслідок! Якщо не лікуватимемо проблему в самому організмі, то демодекс перейде в хроніку із загостреннями.
2. Лікування самого демодексу не менше 45 діб, тобто заводите календарик і викреслюєте дні. Основний різновид кліща в нашій зоні відтворюється до 45 діб.
3. Щоб не самозаражати себе – це гігієна постільної білизни, рушників
4. При використанні акарицидних засобів (а це основне лікування) завжди буває загострення і до цього треба бути готовим
5. Пані та панянкам забути про тоновані креми, пудри та косметичні креми Якщо це демодекоз повік – категорично припинити фарбуватися!
6. Категорично заборонено солярій та бажання прямої засмаги обличчям на сонці.
7. Жорстка дієта, нижче описана.
8. Якщо у вас хронічне внутрішнє захворювання організму, яке на жаль не вдається вилікувати, то знати всі правила лікування демодексу в гострій формі і бути до нього завжди готовим. У мейбомієвих залозах, у волосяних фолікулах людини на цьому фоні виникає кокова інфекція або акне, то ні в якому разі не тиснути на запалені камедони. У цьому випадку кліщ йде ще нижче в сальну протоку і потім ви можете просто отримати шрам на цьому місці.
9. Кріо-процедури, холод гальмує розвиток кліща
10. Вимкнути психологічно, що боже як я така жахлива ходитиму і всі на мене будуть дивитись. Плюньте, лікуйтеся! І головне пам’ятайте, що з кожним може статися таке лихо і вони теж з жахом кидатимуться з думками що робити, ця проблема дуже поширена
Шляхи лікування ДЕМОДЕКОЗ
Основне лікування демодекозу – це поєднання: виявлення та лікування внутрішньої причини (основного захворювання), що спровокувала збільшення колонії кліща Demodex на шкірі + комбінація з 3-х зовнішніх засобів: акарицидний засіб + сірковмісний препарат + метронідазолвмісний препарат і надалі правильним домашнім доглядом попередити рецидив.
Зазвичай у схему лікування демодексу входить:
А) лікування внутрішньої причини захворювання у відповідних спеціалістів; Зазвичай Вам потрібно перевірити щитовидну залозу; гормональні збої у гінеколога; шлунково-кишковий тракт
Тільки зовнішнє лікування БЕЗ ДІАГНОСТИКИ та лікування внутрішніх причин захворювання та підвищення імунітету призводить до того, що демодекоз лікують місяцями та роками, переводячи у хронічну форму. Тому завжди шукайте і лікуйте насамперед внутрішню причину демодекозу.
Демодекоз часто виникає на тлі гормональних проблем. Шкіра – це гормонально залежний орган. Коли виникає гормональний збій на рівні яєчників, надниркових залоз або щитовидної залози він провокує зміну кількісного та якісного складу шкірного сала. Зміненим шкірним салом, особливо при його гіперпродукції, із задоволенням починає годуватись кліщ Demodex патогенна мікрофлора на шкірі. Кількість кліщів збільшується і виникають симптоми демодекозу. Тому обов’язковою є консультація кваліфікованого ендокринолога (для чоловіка) або гінеколога-ендокринолога (для жінок).
Також демодекоз може виникати на тлі захворювань шлунково-кишкового тракту. Найчастіше це дискінезія жовчного міхура, що викликає застій жовчі, хронічний холецистит, лямбліоз, гастрит, гастродуоденіт або виразкова хвороба. Необхідна консультація та обстеження у гастроентеролога. Дієта при демодекозі, навіть у відсутності захворювань ШКТ – це виключення алкоголю, смаженого, гострого, спецій та прянощів, обмеження солодких продуктів.
При захворюваннях шлунково-кишкового тракту, наявності в організмі вогнищ хронічної інфекції, гельмінтозах відбувається сенсибілізація організму до кліща. У такій ситуації кліщ Demodex і продукти його життєдіяльності є хімічним і механічним подразником, що сприяє розвитку та підтримці патологічного процесу в організмі, викликаючи регулярну появу запальних вогнищ на шкірі, червоних плям, сверблячки, відчуття «повзання мурашок» по шкірі, легке лоскітіння.
Якщо Ви зовнішнім лікуванням знищили колонію кліщів на шкірі, але не вирішили внутрішню проблему (не продіагностували причину захворювання), то Ви знову отримуєте загострення демодекозу.
Якщо у Вас діагностували на шкірі демодекоз, обов’язково потрібно перевірити вії у офтальмолога.
Б) зовнішнє лікування (спрямоване зменшення колонії кліща на шкірі):
1) Акарицидний засіб- КРЕМ АВЕРСЕКТ:
Базовий акарицидний засіб зазвичай наноситься на чисту суху шкіру ввечері, тому що ввечері та вночі кліщ виявляє найбільшу активність. Акарицид наноситься на шкіру обличчя, брів, іноді на шкіру вух, шиї та декольте тощо, при ураженні цих ділянок шкіри демодекс. Акарицид наносимо і на шкіру повік при демодексі повік 1-2 рази на день ватяною паличкою, як би малюючи «стрілочки» на повіках, злегка втираючи в шкіру повік і при цьому стежимо, щоб засіб не потрапив в око.
2)Засоби на базі сірки Демолан-форте , мило сірчане . Сірка теж належить до ефективних акарицидів.
3) Метронідазоловмісний засіб Бальзам Стоп-демодекс , метрогил гель, розамет крем ( 1% метронідазол – використання для сухої шкіри) 1 раз в день ( зранку зазвичай) на чисту шкіру. Перед використанням акаріцидів , за 15 хвилин потрібно обробити шкіру спиртовою настоянкою календули (нагідки) , або якщо шкіра суха чи обробка повік використовувати водний екстракт календули
4) Вмивання вранці кубіками льоду
5) Використання для обробки шкіри ввечері емульсії Азелаїнової кислоти , сироватки з вітаміном С Крема, тоніки повинні бути без ланоліну, воску, бажано на базі гіалуронової кислоти
6) Використання кріо-масажу
Курс лікування триває 1,5 -2 місяця
Використання спиртових настоянок рекомендується лише для жирної шкіри.
ВСІМ, хто дочитав раджу:
– не займатися самостійним діагностуванням, тому що симптоми можуть бути схожі і на акне, і на піодермію, і на алергічні прояви.
Шкіра обличчя – йдете в шкір-вен.диспансер і просіть лікаря зробити соскоб на демодекс.Вам за допомогою пластиру зроблять зсоскоб і подивляться в мікроскоп.
Очі – йдете до офтальмолога та просите перевірити демодекс. Вам висмикнуть пару вій і при вас подивляться в мікроскоп
Якщо вушка сверблять ймовірно (а це як правило вже після повік) – йдете ще й до вухогорлоноса:(