Камені, пісок в нирках. Оксолатні та фосфатні камені. Допомога травами
Камені, пісок в нирках. Оксолатні та фосфатні камені. Допомога травами
Камені, пісок в нирках. Оксолатні та фосфатні камені. Допомога травами.
Нирки, пісок пішов. Як часто ми чуємо це? Влітку завжди загострюються захворювання нирок.
Сьогодні про утворення каменів чи піску.
Найпоширеніші до 80% – це кальцієві камені, а вони вже можуть бути оксолатними і фосфатними.
То чому саме ОКСОЛАТНІ освіти так часто проявляються влітку? Основним фактором утворення оксолатного камінця є надлишок щавлевої кислоти (оксалату). При звичайному харчуванні оксалату в організм надходить від 200 до 1200 мг, а при вживанні овочів, шпинату, листяних салатів, горіхів, полуниць, і в поєднанні з любителями кави, шоколаду – до 2000 і більше мг на добу.
Початок утворення оксалатів. Отже, через надмірне надходження щавлевої кислоти з їжею або через порушення її метаболізму в організмі, вона у великих кількостях виявляється в сечі і тут зустрічається з кальцієм, утворюючи кристали оксалату. Епітелій сечовивідних шляхів влаштований таким чином, що солі на його поверхні практично не відкладаються. Однак при різних запальних процесах або у разі дуже концентрованої сечі оксалати з просвіту канальців нефронів потрапляють у ниркові філіжанки, де на поверхні сосочків пірамід формують своєрідні бляшки. Останні поступово збільшуються в розмірах і перетворюються на камені. У деяких випадках бляшки відторгаються і виводяться із сечею назовні. І ми говоримо тоді, пісок пішов. Оксалати – це найтвердіші камені та їх шипи ранять навколишні тканини.
Що робити, якщо каменці в нирках?
Дієта: відмова від продуктів, що містять велику кількість щавлевої кислоти, вітаміну С, м’ясного бульйону, міцного чаю, кави. Забезпечення раціону харчування достатньою кількістю кальцію (в кишківнику пов’язує солі щавлевої кислоти, перешкоджаючи їх всмоктування), магнію, вітаміну В6.
Створення сечі: щонайменше 1,5-2 л. Вживання 2 і більше літрів рідини на добу сприяє природному вимиванню солей та відходженню оксалатних бляшок з сосочків чашок нирки, а також просуванню дрібного каміння вниз по сечоводу.
Регулярна фізична активність: струс тулуба під час ходьби, бігу чи стрибків сприяють вигнанню дрібного каміння, «піску».
Фітотерапія пісок в нирках:
дрібне каміння, шар оксалатного нальоту на поверхні чашок можна спробувати зняти, регулярно вживаючи що-небудь з перерахованого нижче – бруньки та листя берези, нирковий чай – ортосифон, квіти чорної бузини, коріння запашної фіалки, лист брусниці, трава хвоща польового, коріння шипшини,готові рослинні таблеточки солінорм. Погортати сторінки сечогінних протизапальних можна тут http://fitoapoteka.com.ua/by_action/mochegonnoe/
Кожні 2 тижні рослинний засіб краще міняти, щоб не виникло звикання. Всі ці рослини здатні деякою мірою розчиняти оксалати на початковій
стадії.
Прийом лікарських препаратів, призначених лікарем.
Фосфатні каменці
складаються із солей фосфату кальцію. Іноді про їх наявність говорять світлі пластівці в сечі. Завдяки досить рівній і гладкій поверхні, фосфати рідше викликають болі в попереку або виділення крові з сечею (гематурію). Навіть великі коралоподібні фосфатні камені рідко дають знати про себе сильним болем. Хоча їх можна виявити на рентгенівському знімку, проте, найефективніше вони виявляються за допомогою УЗД, комп’ютерної томографії або ЯМР-дослідження.
Причини утворення фосфатного каміння в нирках
фосфати вважають за краще рости саме в лужному середовищі: вище за рН 7,0. Визначити реакцію сечі можна за допомогою індикаторних тест-смужок: за 1 годину до їди або через 2 години після вимірювання рН сечі вранці та ввечері 2 дні на тиждень. Вранці сеча має кисліше середовище (у нормі-6,0-6,4), а ввечері – менш кисле (від 6,4 до 7,0). Супутня інфекція. Деякі збудники інфекції сечовивідних шляхів, продукти життєдіяльності яких призводять до вилуження сечі. У зв’язку з цією обставиною саме фосфатні камені у переважній більшості випадків виникають на фоні вже існуючої інфекції (пієлонефриту). Фосфатурія. Якщо реакція сечі – лужна, то фосфати легко кристалізуються та утворюють каміння. На рівень фосфатурії можуть впливати як дієтичні чинники, а й діяльність паращитовидных залоз, змінюють співвідношення кальцію і фосфору. Крім перерахованих вище факторів у процесі утворення фосфатного каміння в нирках певну роль можуть грати: низька швидкість утворення сечі, висока концентрація солей; гіперкальціурія внаслідок гіперпаратиреозу, мієломної хвороби, дистального ниркового канальцієвого ацидозу, переважання молочно-рослинної їжі у щоденному раціоні тощо. малорухливий спосіб життя; вживання речовин, які збільшують концентрацію кальцію в сечі: міцного чаю, кави, шоколаду, какао; дефіцит деяких вітамінів (наприклад, А, Е, Д), деякі системні захворювання, що сприяють порушенню обміну речовин або появі інфекції у сечовивідних шляхах (цукровий діабет та деякі інші)
Особливості лікування фосфатного каміння
Дієта: Виключаються продукти, багаті кальцієм: молоко та молочнокислі продукти (крім сметани та вершкового масла). Також слід уникати вживання копченостей, гострих закусок, м’ясних та рибних соусів, прянощів, какао, шоколаду, алкоголю, кави, зелені та бобових, крім брюссельської капусти та гороху. Продукти багаті на кальцій: молоко та молочні продукти (сир, сир, кисле молоко), за винятком сметани. Обмежуються: овочі та фрукти, що сприяють олужнюванню сечі, яйця, гриби, сметана. Рекомендуються: мінеральні води в Моршині, Трускавці, Шаяні. А також: м’ясо та риба у будь-якому вигляді, макаронні та борошняні вироби, кислі яблука, журавлина, брусниця, червона смородина, мед, солодощі, горох, брюссельська капуста, достатня кількість вітаміну А та Д в їжі, питво.
Трави: польовий хвощ, листя брусниці, мучниця, спориш і т.п. або ще раз повторюю сторінку сечогінних фітопрепаратів
Діагностування великих каменів та їх призначення на дроблення та операційне втручання – до Лікаря обов’язково!
Сподіваюся Вам стало трохи зрозуміліше, як впливає те, що ми їмо і те, що ми п’ємо на створення в організмі піску та каміння!