Сироватка або Серум в косметиці. Запитання та відповіді
Що таке серум або сироватка для обличчя?
Сироватка або Серум в косметиці. Що являє собою сироватка для обличчя, чим відрізняється від крему, а також від того, у яких випадках потрібна сироватка і як правильно використовувати цей засіб у домашньому догляді.
Сироватка або ще вона називається серум (serum) – це концентрований косметичний засіб, який відноситься до додаткових засобів догляду за шкірою.
У сироватці концентрація активних компонентів у кілька разів вища, ніж у будь-якому хорошому ефективному кремі. Тому сироватки відносяться до засобів інтенсивного догляду за шкірою, і зазвичай коштують дорого.
Природно виникає питання – чи ефективні ці кошти і чи варто платити пристойну суму за маленький флакончик сироватки чи може досить просто використати хороший дієвий крем для обличчя?
Кому потрібна сироватка:
Якщо у вас немає жодних проблем, то поки ви дійсно можете обійтися без цього продукту. Але якщо у вас вже виникли проблеми, які не вдається вирішити за допомогою звичайного догляду, наприклад, сухість та зневоднення шкіри, або різні вікові зміни – зморшки, тьмяний та нерівний колір обличчя, то курс із правильно підібраною сироватки допоможе дуже швидко покращити ситуацію.
Сироватки – це важка артилерія в косметології, яка застосовується, коли звичайні засоби не дають бажаного результату.
Види косметичних сироваток. Які бувають:
На відміну від кремів сироватки вибираються не за типом шкіри, а залежно від віку чи проблем, які потрібно вирішити. Тому сироватки бувають
- Зволожуючі
- Себорегулюючі
- Відбілюючі
- Оновлюючі
- З ліфтинг-ефектом
- З ефектом ботоксу
- З вітамінним комплексом
Форма випуску: Випускаються сироватки, як правило, або у флаконах з дозатором, або у флаконах з піпеткою, або в ампулах для професійного застосування.
З якого віку можна застосовувати сироватки:
Сироватки можна використовувати і в молодому, і в зрілому віці, якщо є проблеми, які можна за допомогою сироватки опрацювати та усунути. Природно, що у молодому віці, як правило, рекомендуються сироватки, спрямовані на зменшення саловиділення, або відбілювання пігментних плям Пигментные пятна , хлоазмы постакне, для відновлення зневодненої шкіри та інші. А в більш зрілому віці зазвичай застосовуються сироватки, які допомагають розгладити зморшки, компенсувати деякі функції шкіри, які в цьому віці вже недостатні, загалом зменшити прояви різних вікових змін і уповільнити старіння, щоб довше зберегти шкіру молодої.
Як часто можна використовувати сироватки:
Сироватки відносяться до концентрованих засобів інтенсивного догляду, тому застосовуються курсами. Як правило, тривалість курсу становить від 2 тижнів до 2 місяців, і після цього бажано зробити перерву. А через якийсь час можна повторити курс або провести курс з іншою сироваткою, якщо є така потреба.
Проводити подібні курси можна від 1-2 до 3-4 разів на рік залежно від стану шкіри та наявності будь-яких проблем. Але як би вам не подобалася сироватка – не варто скористатися їй постійно, інакше ви ризикуєте перевантажити шкіру активними компонентами, що в результаті принесе шкірі шкоду, а не користь.
Як правильно наносити сироватку на обличчя: Сироватки можуть бути як на водній так і на олійній основі. Якщо сироватка має гелеподібну текстуру, вона не містить у своєму складі ліпіди і таку сироватку зазвичай потрібно закривати денним або нічним кремом.
Якщо ж сироватка є емульсією, то така сироватка містить ліпіди і, як правило, може використовуватися і під крем, і як самостійний засіб, тобто замість крему.
Наносити сироватку потрібно на очищену шкіру, після тонізування в невеликій кількості вранці і ввечері або тільки вранці або ввечері в залежності від сироватки.
Пам’ятайте, що це концентрований препарат, тому зазвичай достатньо 2-3 краплі сироватки, які необхідно розподілити по шкірі обличчя та шиї. Але в деяких випадках можна додати ще 1-2 краплі локально на проблемну зону, наприклад, на пігментні плями, якщо ви використовуєте сироватку, що відбілює.
Наносити сироватку потрібно кінчиками пальців, погладжуючими або рухами, що поплескують, по масажних лініях. Не потрібно наносити денний або нічний крем відразу після сироватки – зробіть паузу на кілька хвилин, дайте сироватці вбратися, займіться чимось, наприклад, нанесенням крему для шкіри навколо очей.
Поєднання сироватки та крему: Важливий момент це вибір крему, який ви наносите після сироватки. Є сироватки, наприклад, що зволожують, які можна використовувати практично під будь-який крем.
А є сироватки, які бажано використовувати в парі з кремом з тієї ж лінії, інакше є ризик, що неправильно підібраний крем зведе нанівець всю ефективність вашої сироватки.
Тому, якщо не впевнені – краще не поєднуйте, або проконсультуйтеся з кометологом, або беріть пару – крем і сироватку з однієї лінії. Такий крем вже точно буде адаптований для застосування разом із сироваткою.
До речі, зазвичай у таких випадках можна досягти помітнішого результату. Наприклад, якщо ви поєднуєте відбілюючу сироватку і крем, що відбілює, тієї ж лінії – вони будуть відмінно доповнювати і посилювати дію один одного.
Використання сироваток в салонному догляді: У салонному догляді косметологи теж активно використовують сироватки. Але під час професійних процедур сироватки нерідко впроваджуються за допомогою різних апаратних методик – наприклад, за допомогою ультрафонофорезу або мікрострумів, плюс салонний догляд зазвичай включає глибоке очищення шкіри, масаж, нанесення різних масок. Природно, що при такому комплексному підході активні компоненти сироватки краще проникають у шкіру, її ефектність стає вищою, тому результат видно вже після першої процедури.
Чи варто включати сироватку в домашній догляд: При необхідності включайте сироватки у свій домашній догляд – це дійсно ефективний і сучасний засіб для догляду за шкірою.