Що таке ламеллярна косметика
Ламеллярна косметика Що це таке
Ламеллярна косметика – пояснення “на пальцях” . Отже, будь-який крем являє собою емульсію, тобто суміш олії та води. Раніше існувало лише два види емульсій – пряма (це коли крапельки олії плавають у воді – легкі креми) та зворотна (коли крапельки води плавають у маслі – жирні креми). Такі емульсії ще називаються міцелярними, від слова міцелла (з лат. “крихта”). Але віднедавна з’явився новий вид емульсій – ламеллярні, від слова ламелла (з лат. “пластина”). Якщо звичайні емульсії просто створюють на шкірі плівку з води та олії, то ламеллярні емульсії, через структурну схожість з нашим шкірним жиром, як би “вбудовуються” в ліпідний шар. Це сприяє більш інтенсивному зволоженню та живленню шкіри, загоєнню епідермісу, а також активні компоненти в таких емульсіях набагато краще вбираються. Грубо кажучи, ламеллярний крем працює як “латка” і покращує стан шкіри не тільки в цілому, але і найбільш активно в тих місцях, де це потрібно найбільше. Тобто це така “розумна” емульсія.
Ламелярну косметику називають косметикою нового покоління.
Ламелярна емульсія поки що вкрай рідко використовується в косметології – це складно і дорого.
👉У такій емульсії, мікрочастинки олії поміщені в мікрокраплі води, які, у свою чергу – в мікрокраплі олії, і так до нескінченності. В результаті виходить “кристалічний багатошаровий гель або крем”.
👉Такі емульсії не пошкоджують ліпідний шар, а органічно вбудовуються в нього і дуже схожі з ліпідами рогового шару шкіри.
👉Ламелярна структура крему благотворно впливає на бар’єрну функцію, зволоження, глибину зморшок та еластичність шкіри. ⠀
👉Вчені зі США та Великобританії провели відразу два дослідження, щоб зрозуміти, чи дійсно ламеллярний крем має такі переваги в порівнянні зі звичним складом.
☝️Здорових жінок розділи на 2 групи:
🌷Першій групі наносили тестований засіб двічі на день протягом чотирьох тижнів на ліву частину обличчя та ліве передпліччя. На правий бік-контрольний крем.
🌷Другій групі – тільки на праву частину обличчя крем, що тестується, на ліву – контрольний.
У першій групі тестовий крем значно зменшив втрату трансепідермальної вологи (TEWL) на передпліччя та в області щік. Поліпшення частково зберігали протягом п’яти днів після закінчення терапії.
У другій групі спостерігалася позитивна тенденція щодо зменшення сухості праворуч. Глибина зморшок за Фіцпатриком (шкала реацій дерматологічна) також візуально зменшилася.
Отже нове покоління кремів вже прийшло 😉.
Вас вже зацікавили ламеллярні креми? Тоді заходьте на сторінку Ламелярної косметики