Лікарська рослина ПОЛИН Корисні властивості
Лікарська рослина ПОЛИН Корисні властивості
Лікарська рослина ПОЛИН Корисні властивості. Полин це бур’ян чи корисна лікарська рослина?
Лонгрід про ПОЛИН – виключно корисної рослини, якщо дотримуватися доз і знати протипокази. На наших просторах росте Полин гірка та Полин звичайна (Чорнобильник).
Знаєте, що абсент виготовляють на основі гіркої полині? Наприкінці 16 століття народився знаменитий абсент, який став особливо популярним на початку 20 століття у богемному середовищі. Через речовину туйон у складі полину гіркого, надмірне вживання цим алкогольним напоєм викликало стан заціпеніння, галюцинації та навіть судоми. З 1915 року продаж абсенту в деяких країнах Європи було заборонено, але з 1988 року європейський указ знову дозволив його вживання за умови обмеження кількості туйону (менш як 35 мг на літр).
Полин гіркий відноситься до тих лікарських рослин, які досі можна зустріти в багатьох домашніх аптечках. Дослідження виявили антиоксидантну, протизапальну, антибактеріальну, протипаразитарну та противірусну дії рослини.
Полин гіркий був відомий ще з давніх часів, його завжди настоювали, товкли, мацерували через безліч цілющих властивостей. Папірус Еберса 1600 до н.е. вже згадує про нього, як про засіб проти шлункових розладів, жовтяниці, для збудження апетиту та відновлення менструації. Арабо-перська медицина 13 століття приписувала траві властивості протистояти отруті болиголова, тарантула та укусам скорпіону, застосовувала проти ангіни, очних інфекцій та геморою.
✅Показання до застосування полину: – гіпоацидний гастрит і виразка на фоні зниженої кислотності; – диспепсія; – дискінезія жовчних шляхів; – закреп;
– метеоризм (здуття живота); – дизентерія та інші кишкові інфекції; – хвороби печінки; – виразковий коліт; – геморой; – застуда, грип, ГРВІ; – бронхіальна астма; – ревматичні захворювання; – екзема шкіри
Полин звичайна Artemisia annua або Чорнобильник . Відомий своєю речовиною артемізинін. Саме на цій речовині роблять ліки від малярії і саме ці ліки добре спрацювали при ковіді. Artemisia annua використовують у традиційній китайській медицині понад 2 000 років. У китайській медицині вона відома як “цінхао”.
Полин гіркий – Artemisiae absinthii herba
Полин гіркий застосовується при зниженні апетиту, з метою стимуляції секреторної функції травної системи, а також у лікуванні патології жовчовивідних шляхів (це нам каже інструкція МОЗ України).
Біологічно активні речовини, які містяться у траві полину гіркого, сприяють покращенню травлення за допомогою різноманітних механізмів. Так, за рахунок подразнення нервових закінчень слизової оболонки язика рефлекторно підвищується секреція шлункового соку
Полин потрібна при гіпоацидному стані шлунка (знижена кислотність)
Також активні речовини полину стимулюють нервові закінчення шлунка та кишківнику, за рахунок чого покращується моторика та розширюються дрібні судини (венули, артеріоли, капіляри) слизової оболонки, тобто збільшується кровообіг. А тому дає можливість використовувати при метеоризмі, закрепі
І сьогодні Полин гірка широко застосовується переважно в якості гіркоти для стимуляції апетиту, покращення травлення, у лікуванні метеоризму та закрепів.
Цікаво, що Herba absinthium, не викликає значного збільшення секреції шлункового соку у здорових людей. Цей ефект здебільшого відмічають у пацієнтів зі зниженою кислотоутворювальною функцією шлунка.
І звичайно гіркоти полину – це потужна жовчогінна дія.
Полин і звичайна і гірка зі сполукою артемісія – є ворогом гельмінітів
Протипаразитарні властивості рослини були відомі ще сотні років тому. Знаменитий лікар і філософ Авіценна для очищення організму від паразитів прописував своїм пацієнтам рис, зварений із полином. У наш час трава також залишається популярним протигельмінтним засобом. Дослідження на тваринах, проведені у 2018 році та опубліковані в журналі «Journal of Herminthology», виявили, що полин викликає у паразитів заціпеніння, смерть та ультраструктурні зміни.
Біологічно активні речовини, що містяться у A. absinthium, також проявляють антипіретичні ( ЖАРОзнижувальне) та знеболювальні ефекти, дещо менш виражені, ніж у ацетилсаліцилової кислоти.
Тритерпеновий лактон у складі полину гіркого, є потужним природним імуномодулятором, має протизапальні та знезаражувальні властивості
Жарознижувальна дія та протигрипозні властивості рослини визначають її ефективність у комплексному лікуванні простудних захворювань, ГРВІ та ГРЗ. Вона допомагає проти запалень верхніх дихальних шляхів, при застарілому кашлі, сприяє виведенню мокротиння, скорочує тривалість захворювання та полегшує симптоми
Флавоноїди, що є складовими полину впливають на проникність судин – зменшують ймовірність відкладання холестеринових бляшок на стінках артерій. Флавоноїди розріджують кров. Після сорока років ВООЗ рекомендує щоденно вживати речовини, що сприяють розрідженню крові через підвищений ризик тромбоутворення. Відповідно фітозбори з полином показані людям, що страждають від тромбозів.
У коренях полину виявлено пребіотик інулін, який збагачує склад мікрофлори кишківника та посилює виведення токсинів з організму.
Дослідження підтвердили також гепатопротекторний ефект трави: здатність захищати печінку від гепатиту, зокрема лікарсько-індукованого характеру.
Ефірна олія полину гіркого уповільнює зростання Candide albicans – дріжджової інфекції, що вражає шкіру та слизову оболонку рота, кишківника та піхви.
Олія рослини, дистильована з надземних частин, уповільнює зростання 11 видів грибків. Спринцювання відваром полину знищує трихомонаду – збудника вагініту, цервіциту, уретриту в жінок, а також уретриту та простатиту у чоловіків.
❗️Через присутність туйону полин гіркий відноситься до отруйних лікарських рослин. Не можна перевищувати дозування та застосовувати полин понад 2-4 тижні. Між курсами слід робити перерви щонайменше 2-х тижнів. При необхідності продовження лікування необхідно зробити перерву на місяць.
Гіркий полин категорично протипоказаний у таких випадках:❌ порфірія . Це вже коли саме такий діагноз поставили лікарі, при нестачі ферментів. Якщо, ви ніколи не чули таку хворобу, то це точно не до вас попередження ❌ камені жовчних шляхів + запалення жовчного міхура ❌ підвищена шлункова секреція ❌ захворювання нирок ❌ гіперацидний гастрит ❌ виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки ❌ рефлюкс-езофагіт ❌ гострий холецистит ❌ епілепсія
Якщо ви приймаєте ліки антидепресанти, то полин приймати – не можна!
Присутні в полину дубильні речовини можуть блокувати всмоктування в кишківнику препаратів заліза, тому їх прийом слід розділяти в часі (1-2 години).
✅Вивод! Полин дуже корисна і потужна при глисних інвазіях, грибках, метеоризмі, застої жовчі, ГРВІ, стимуляції апетиту, підняття кислотності шлунку.
Використовувати з-за гіркоти ліпше в капсулах БАД Полин
або в сухой рослині: Трава Полин гіркий або Трава Чорнобильник
#fitoapoteka_полин #фітоаптека_полин #український_айхерб #лікарськірослини