ПОДАГРА просто про хворобу. Що робити?
Подагра що робити?
Кажуть це захворювання літніх людей, але подагра не з`являється на порожньому місці в один день
Сечокіслий діатез (Подагра) Увага чоловікам, бо набагато частіше вражає Вас, але може зустрічатися і у жінок
Що таке Подагра?
Це метаболічне захворювання. Це найбільш поширена форма запального артриту, коли кристали уратів відкладаються у суглобах і навколо них. Подагра – бомба уповільненої дії в вашому організмі. При подагрі відбувається відкладення в різних тканинах солей сечової кислоти, тому захворювання часто називають «відкладенням солей». Найчастіше від подагри страждають ваші суглоби. Хвороба завдає сильного болю, деформує суглоби і призводить до істотного зниження якості життя
Чому частіше у чоловіків?
Ще Гіппократ відначав, що недуга ця не вражає молодих жінок і євнухів. Пов’язана така «гендерна несправедливість» з тим, що в жіночому організмі гормони естрогени сприяють видаленню сечової кислоти з організму, не дозволяючи їй накопичуватися в надлишку. Відповідно, прояви подагри у чоловіків, не захищених цими гормонами, відзначаються в середньому в 9 разів частіше, ніж у жінок. Але при гормональному збої, при зниженні естрогенів жінки можуть почути для себе діагноз сечокислий діатез. Ось так, я знов Вас вчу, як впливають гормони на весь організм.
Які прояви?
Хвороба дає прояв в больових нападах, які локалізуються в суглобі, але в кінцевому підсумку може призвести до пошкодження, деформації суглоба. Дуже часто жінки кажуть, що в них косточка на нозі росте – оце подагра. НІ, не треба плутати вальгус та подагру, це різні захворювання, але прояви дуже схожі.
При перших ознаках захворювання необхідно пройти обстеження у лікаря з аналізами крові, сечі, УЗД. Лікар призначить Вам знеболюючі, протизапальні та цілеспрямовані препарати. А також порадить режим, нормалізацію маси тіла, лікувальне харчування та виключення алкоголю, фізіотерапію.
Що робити при подагрі?
Ви сходили до лікаря, дізналися – у Вас підвищена сечова кислота, пропустили мимо вух лекцію про дієту. Але ТРЕБА подумати про наслідки харчових звичок. Це в середні віки на подагру страждали у більшості багаті люди, тому її називали «хвороба королів», «хвороба аристократів». Переїдання (особливо зловживання м’ясною їжею) і рясне запивання алкоголем, звичайно було доступно тыльки багатим.
Якийсь час неправильний спосіб харчування не буде завдавати Вам особливого фізичного дискомфорту. Якийсь час означає – до першого нападу подагричного артриту, а це досить болючі муки. І ось тут у Вас вже не залишиться вибору, окрім як дотримуватися суворої дієти і приймати всі прописані лікарем препарати і
МІНЯТИ харчові звички , тому що пурини, це те, що відкладається, а ви називаєте “солями” – є продуктами розпаду їжі : червоного м’яса і риби, кави, какао, шоколаду сирів, ковбас, копченості, алкогольних напоїв.
І знов в котрий раз я пишу, що це не означає, що Ви перестали все наведене споживати. Але добре обмежувати потрібно! А наприклад копчені вироби – викреслити. А алкогольні напої , ви вже знаєте з інших мої дописів, що естрогени – це пиво, то мабуть треба вже задуматися. Чи напій чи подагра?
Важливо витримувати питний режим і щодня випивати не менш ніж 1,5 л рідини, вона виводить з організму сечову кислоту.
Потрібно обмежити споживання солі і алкоголю, тому що вони перешкоджають виведенню сечової кислоти.
А ось про рибу і бобові потрібно сказати окремо, бо з 2015 року дієтологи вважають, що їх потрібно обмежувати, але не виключати.
Так, споживання морепродуктів викликає підвищення рівня сечової кислоти і підвищує ризик розвитку подагри. Бо в морепродуктах великий вміст пуринів. Але, споживання жирної риби, багатої омега-3 жирними кислотами, має позитивний ефект на організм, знижує ризик інфарктів та інсультів, знижує «поганий» холестерин. Тому не треба повністю виключати її з раціону харчування. Жирну рибу і морепродукти можна їсти, якщо Ви намагаєтеся виконувати і інші рекомендації щодо зміни способу харчування та життя. Наприклад, зниження ваги або виключення червоного м’яса. Особливо це стосується людей, які вже страждають на подагру або серцево-судинні захворювання.
Якщо Ви взагалі не переносите рибу і морепродукти, або не дивлячись на всі обмеження, вони продовжують викликати у Вас напади подагри, можна і потрібно використовувати рослинні джерела омега-3 жирних кислот ( олії лляна, чорний кмин , оливкова, кунжутна біодобавки з Омега 3-6-9
Те ж стосується горіхів та бобових. Люди, які споживають рослинний білок у великій кількості (від 2 порцій в день і більше) мали на 27% менший ризик розвитку подагри в порівнянні з тими, хто споживав його в меншій кількості. Споживання горіхів, наприклад, асоційоване з важливими перевагами для здоров’я, включаючи зниження серцево-судинних захворювань, раптових коронарних смертей, зниження виникнення жовчних каменів, і зниження ризику розвитку цукрового діабету 2 типу. Горіхи і боби необхідно вживати 1-3 рази на день, що цілком можна застосувати людям з подагрою і гіперурикемією. Однак, горіхи є висококалорійним продуктом і не варто вживати більше 50 г горіхів на добу. Вони відмінно підходять для перекусу між прийомами їжі.
А введення до раціонального харчування фітотерапії може дати ВІДМІННИЙ ПРОГРЕС в поліпшенні стану при подагрі. Головні рослини – це босвелія, бузок, лист берези , ялівець, бузина та багато інших, які ми #FitoApotekа можемо Вам підбирати і поліпшувати стан здоров`я (доведено на практичному досвіді) Можно скористатися готовою концентрованою формою рослинних пігулок Остеосан-Подагра
та знизити больовий синдром фітокрем Адамів корінь
Висновок:
При подагрі Вам необхідно на прийом до лікаря зміна харчування і включення фітотерапії.
Будьте здорові! Ваша ФітоТимофєєва FitoApoteka 050-8470117; 0680679904