Що таке Коензим Q10
Коензим Q10. Корисні властивості
Що таке Коензим Q10 . Вперше про Q 10 заговорили у середині минулого сторіччя. Над його вивченням працювало багато хіміків у всьому світі. А 1978 р. Нобелівську премію з хімії вручили американському вченому Пітеру Мітчеллу за вивчення коферменту Q10, його властивостей і як він впливає на організм людини. А з 1997 року працює цілий Міжнародний центр з вивчення. В Японії людину можуть навіть не взяти на роботу, якщо вона його не приймає. Що ж це за речовина і чому її вивчення так високо оцінили? Давайте розберемося.
Що таке коензим Q10:
Скорочене написання коензиму Q10 – CoQ10. Ще одна назва – убіхінон. У перекладі з грецької назва означає «загальний», «всюдисущий». Ця речовина подібна до вітамінів, вона присутня в кожній клітині організму, де більше, де менше. Воно бере безпосередню участь у створенні енергії, регулює використання кисню, гальмує старіння. Під його впливом посилюються дія багатьох ферментів. Це чудовий антиоксидант та імуномодулятор. Одним словом, ця речовина гостро потрібна організму. І в молодому віці у людини воно є у необхідній кількості. Але з віком кількість CoQ10 зменшується. А через його дефіцит може виникнути пародонтоз, м’язова дистрофія, гормональні та ендокринні захворювання. Отже, його потрібно заповнювати. А заповнити його можна або з їжею, або застосовуючи препарати, що безпосередньо містять його. Найбільше CoQ10 потрібен м’язам, адже вони найбільше беруть участь у енергетичному обміні. Насамперед це стосується серця та всієї серцево-судинної системи. Ще його багато в печінці та нирках – ці органи несуть величезне навантаження щодо очищення всього організму.
Користь для людини буде безперечною від коензим q10. Неприємні наслідки можуть бути тільки в деяких випадках, але ускладнення можуть виражатися у вигляді нетривалого розладу ШКТ. Перед тим, як приймати препарати з ним, треба отримати консультацію лікаря, особливо при кардіологічних захворюваннях, онкології, хворобах нирок. Лікар може скоригувати необхідну вам кількість препарату.
Як приймати CoQ10
Необхідно пам’ятати, що CoQ10 – це жиророзчинний вітамін, тому його необхідно приймати з чимось, що містить велику кількість жиру, наприклад, з олією або жирною рибою. Інакше організм зможе засвоїти лише максимум 10% CoQ10. Якщо ж разом із ним з’їсти навіть шматочок хліба з олією, користь коензим Q10 буде повною.
Де міститься CoQ10 ? Коензим міститься у великих кількостях у жирних сортах риби, особливо в печінці, жирному м’ясі, у субпродуктах, у цільнозерновому хлібі та у висівках. Деяка його кількість є в неочищеному рисі, яйцях, зелені. Крім цього, людський організм сам здатний синтезувати цю речовину. Синтез відбувається за участю комплексу вітамінів групи В, А, С та тирозину. Але якщо з їжею не надходить достатньо цих речовин, то й коензиму буде вироблятися недостатньо. А це може призвести до розвитку різних патологій та хвороб, які вилікувати лише прийняттям препаратів із коензимом вже не вийде.
Користь Коензим Q10
Зазвичай до 20-25-річного віку у здорової людини CoQ10 виробляється самостійно організмом у достатній кількості, додатково приймати його немає необхідності. Молодим людям його варто приймати у невеликих кількостях – 10-15 мг на добу.
При цьому слід мати на увазі, що дія біодобавок з CoQ10 може взаємно нівелюватись, якщо разом з ними приймати препарати, які знижують рівень холестерину.
Тим, хто займається важкою фізичною працею. У них ця речовина швидко витрачається, потрібне постійне поповнення.
У стресових ситуаціях. Він зовсім не зашкодить студентам під час сесії. Під час будь-яких захворювань, навіть незначної застуди.
Людям з кардіопроблемами та з гіпертонією. Їм потрібний підвищений рівень CoQ10, щоб підтримати роботу серця. Встановлено, що перед складними операціями ті, хто застосовував CoQ10 переносили їх набагато легше, а післяопераційне відновлення йшло швидше.
Людям із зниженим імунітетом. Надає позитивний вплив на хворих на СНІД та з ВІЛ. При атеросклерозі та остеопорозах.
Людям після 40 років. В них це з’єднання виробляється вже у недостатній кількості, і з їжею заповнити необхідну організму кількість важко. Жінкам потрібно трохи більше CoQ10, ніж чоловікам.
CoQ10 при серцево-судинних захворюваннях. Зазначено, що при кардіозахворювання CoQ10 істотно полегшує стан людини. При цих захворюваннях погіршується циркуляція крові у організмі, особливо у капілярах. Утворюються застійні явища у дрібних судинах. А коензим Q10 сприяє розрідженню крові, вона краще рухається, більше наповнюється киснем, краще живить усі тканини, у тому числі серце. Він добре знижує ризик ускладнень при інфаркті. Дослідження показали, що ті хворі, які протягом тижня отримували добавки з CoQ10, одужували набагато швидше і у них практично ніколи не траплялося рецидиву. CoQ10 полегшує стан людей після ішемічного інсульту. Підвищене вживання цього коензиму допомагало хворим відновитись у короткі терміни. CoQ10 добре допомагає при гіпертонії та гіпотонії. Дослідження, що проводилися, підтвердили, коензим Q10 здатний регулювати тиск
Яка потреба людини в CoQ10 . У середньому дорослій здоровій людині необхідно 30-50 мг на добу. За різних захворювань ця кількість збільшується. При кардіопроблемах необхідно збільшити дозу вдвічі. При тяжких фізичних навантаженнях навіть у три-п’ять разів. Воно необхідне спортсменам під час тренувань. Воно здатне полегшити стан навіть за такої страшної недуги, як хвороба Паркінсона, але й потрібно його вже майже 1500 мг на день. Препарати з коензим Q10 необхідні для профілактики розвитку хвороби Альцгеймера. Якщо зуміти підхопити її на ранніх стадіях, її можна навіть затримати на кілька років, але приймати препарати треба буде постійно. Описані випадки прийому CoQ10 жінками в другій половині вагітності і під час лактації – ніякої шкоди коензим Q10 малюкові, що народився, не завдав. Однак повних досліджень не проводилося, тому вагітним жінкам застосовувати CoQ10 треба обережно. І перед застосуванням одержати консультацію лікаря. Коензим Q10 потрібен для шкір – CoQ10 відмінний антиоксидант, він очищає та омолоджує клітини організму, причому не тільки всередині, а й зовні. Він добре справляється із впливом вільних радикалів, не дає шкірі старіти та обвисати. Ця сполука входить до складу всіх кремів, лосьйонів, сироваток, що омолоджують, – вони добре живлять шкіру обличчя. Крім того, його додають у засоби догляду за волоссям. Але цієї кількості недостатньо – для кращого ефекту необхідно приймати цей препарат у вигляді харчових добавок та капсул – так він засвоюється набагато швидше та повніше. Крім того, при прийомі внутрішньо CoQ10 діє на весь організм в цілому. Тобто, і на шкіру також. Коли ви будете використовувати препарати з коензим Q10, інструкція буде додана до нього. І не бійтеся передозувати. Усі вони нешкідливі. Коензим в косметиці забезпечує відмінну роботу мітохондрій. Це забезпечує еластичність шкіри, вона менше “висихає”, зменшується глибина зморшок, утримується важлива гіалуронова кислота, а отже шкіра довше залишається молодою та квітучою. Крім коензиму до складу косметичних засобів обов’язково входить вітамін Е – він допомагає CoQ10 глибше проникнути в організм і не зруйнуватися, надати максимальну користь. Крім того, він і сам необхідний організму.
Коензим на сайті можно знайти найти по лінкам БАД Коензим Ультра
Комплекс Гиалуроновая кислота + Коллаген + Коэнзим|1000 mg| 30 тбл