Що таке Таурин
Що таке Таурин
Що таке Таурин (taurine) –це біологічно активна речовина, яка була вперше виділена з жовчі бика в 1827 році, звідки і одержала свою назву (taurus – “бик” латиною). Таурін відносять і до сульфоамінокислот, і до вітаміноподібних речовин. В організмі людини таурин синтезується на основі метіоніну та цистеїну (сірковмісні амінокислоти). На відміну від інших амінокислот, які переробляються та використовуються організмом як будівельний матеріал, таурин продовжує перебувати в тканинах у вільній формі. У високій концентрації він міститься в серцевому м’язі, головному та спинному мозку, скелетній мускулатурі, нирках, а також у сітчастій оболонці ока.
У яких продуктах міститься таурин?
Виявити таурін можна в морських продуктах (крабах, кальмарах), рибі, яйцях, м’ясі, молоці. У білках рослинного походження він відсутній. Звертаємо увагу вегетаріанців – вам важливо додавати в харчування добавку таурин.
К чему приводит дефицит?
При вивченні дії таурину на організм людини вчені отримали об’єктивні дані, що недостатня кількість цієї кислоти у раціоні може сприяти розвитку серйозних захворювань. Крім погіршення зору, спостерігається ослаблення активності мускулатури, почуття занепокоєння, ослаблення імунітету, статевого потягу, розвиток хвороб підшлункової залози та печінки.
У питанні споживання необхідних нашому організму речовин потрібне розуміння «балансу». Зниження концентрації кількох і навіть однієї речовини може призвести до збою в роботі як окремих його систем, так і всього організму в цілому.
Корисні властивості Таурін
1. Підтримка клітинних мембран
Під впливом таурину відбувається нормалізація всіх видів обміну речовин та ферментів, а також роботи гормональної системи. Підвищуються захисні властивості організму, стійкість до хвороб.
2. Регуляція роботи нервової системи
У мозку таурин грає роль нейромедіаторної амінокислоти, він також має протисудомну активність.
3. Стимуляція виробництва жовчних кислот
Таурін є невід’ємною складовою жовчі. Доведено, що вона відіграє важливу роль у регуляції жирового обміну, засвоєнні організмом важливих вітамінів. Також таурин в обміні речовин виконує функції щодо запобігання діабету, ожиріння. При підвищеному рівні холестерину таурин сприятиме виведенню його з організму.
4. Захист організму від стресу
Всім відомо, що спортсмен під впливом тренувальних навантажень зазнає серйозного стресу, який веде до послаблення імунітету, виснаження запасів енергії. Окрім цього, процеси катаболізму можуть превалювати в організмі атлета. Тому, якщо ви розраховуєте на розвиток мускулатури та зростання силових показників, то прийом таурину перед тренуванням вплине на процеси відновлення, інтенсивне фізичне навантаження буде переноситися легше за рахунок загального профілактичного та антиоксидантного впливу.
5. Поліпшення роботи серцево-судинної системи
Поширене застосування таурину легкоатлетами, футболістами, хокеїстами та представниками інших видів спорту, в яких спортсмени виконують тривалу аеробну роботу, зумовлено його сприятливим впливом на роботу серця.
6. Користь для очей
З самого народження таурін міститься в наших очах та сприяє створенню очної тканини. Завдяки своїй регенеруючій дії таурин використовується при лікуванні різних очних захворювань і при травмах очей.
Таким чином, прийом таурину при заняттях спортом, навіть на аматорському рівні, принесе користь вашому організму, дозволить нормалізувати обмін речовин і роботу серця, а також уникнути несприятливих впливів тренувальних стресів. Таурін використовують до тренування або перед сном у кількості 1-3 грам.
Побічні ефекти. Чи шкідливий таурін?
Таурін слід з обережністю приймати людям з виразковою хворобою шлунка та 12-палої кишки, оскільки він може спричинити підвищення кислотності. У підвищених дозах (більше 5 г на добу) препарат може спровокувати діарею.
Таурін має ще й жовчогінний ефект, оскільки зв’язується в організмі з жовчними кислотами. Але при проблемах із жовчними протоками слід приймати цей препарат у малих дозах.
Таурін сьогодні входить до складу багатьох енергетичних напоїв. Одна баночка напою містить у середньому 400-1000 мг цієї речовини. Досі остаточно не вивчена і не доведена нешкідливість таурину, що знаходиться в подібних напоях, причому в дозах, що значно перевищують добову норму, що рекомендується, для організму (400 мг). Однак, у цієї речовини відзначено одну особливість: таурин практично неможливо передозувати, оскільки клітини людського організму не візьмуть його більше, ніж потрібно (так влаштовано регулювання транспортної системи організму).
Таурін не має токсичних властивостей. Навпаки, він ефективно усуває симптоми отруєння деякими отрутами та препаратами. Слід лише уважно ставитися до якості препарату, що приймається, і його виробнику.
Якщо Ви дбаєте про своє здоров’я, то зверніть увагу на біологічну речовину таурин. Існує можливість того, що Ви споживаєте його в недостатній кількості. У цьому випадку слід включити до свого раціону такі продукти, як риба, яйця, молоко та м’ясо, а також додатково приймати біологічно активні добавки з високим вмістом таурину.
Продукція на сайті тут ТАУРИН Таурин| Элит-фарм| 50капс Комплекс ВІЗІОН