Що таке Вісцеральний жир. Небезпечний вплив на організм.
Що таке Вісцеральний жир
ХОЧУ СХУДНУТИ, сиджу на дієті, а на животі жир ніяк не хоче йти. Жир лишається.
А ви знайомі з тим, що жир у нас буває різним? Усьому виною – ВІСЦЕРАЛЬНИЙ жир, який не пропаде від звичайної дієти та спорту.
Чому він з’являється, чим небезпечний і як позбутися його – доступно розповім.
Що таке вісцеральний жир?
На животі у кожної людини (незалежно від статі) є жир, який покликаний захищати наші органи та спину від ушкодження.
Жир на животі називають абдомінальним, він буває двох видів:
Підшкірний – знаходиться перед м’язами преса, це складка жиру, яку ми можемо обхопити пальцями і поплакати над своєю зайвою вагою.
Вісцеральний – це жир, який ми не бачимо. Він оточує наші внутрішні органи та захищає їх від пошкоджень. На жаль, він дуже небезпечний. Вісцеральний жир знаходиться в черевній порожнині та обволікає великі органи: печінку, підшлункову залозу, кишечник та нирки. Навіть стрункі люди з ідеальними пропорціями можуть мати внутрішнє ожиріння та не підозрювати про це.
✅Як визначити рівень вісцерального жиру?
Щоб оцінити кількість вісцерального жиру в організмі, потрібно визначити співвідношення талії до стегон. Виміряйте обхват талії та стегон у найширшій точці. Потім розділіть показник кола талії на показник обхвату стегон. Якщо число більше 1,0 у чоловіків і 0,85 у жінок, рівень жиру занадто високий. Можна обійтися без складних обчислень. Просто поміряйте обсяг талії.
Вчені Гарвардського університету встановили, що для жінок максимальний обсяг талії не повинен перевищувати 90 сантиметрів, для чоловіків – 101 сантиметр.
Все, що вище – показник надлишку жирового прошарку.
✅Запитайте: – я знаю, що в мене зайва вага. Навіщо мені знати, що там є вісцеральний жир?
Це неймовірно важливе питання, на яке отримавши відповідь, може стане зрозуміло, чому не худну і до чого тут серйозні захворювання як наслідок жиру.
Так ось. Підшкірний жир (перший тип) несе здебільшого естетичні проблеми та вважається менш шкідливим.
❗️А вісцеральний веде до запальних процесів. Ось що для багатьох стане відкриттям – це “новий ендокринний орган” – вісцеральний жир. Але посудіть самі, вісцеральний жир виробляє ?гормони, ?запальні білки і ?жирні кислоти і виділяє їх в кровотік. Клітини вісцерального жиру переробляють жир у тригліцериди та ліпопротеїди. Хімічні речовини, що виділяються вісцеральним жиром, потрапляють у печінку і здатні впливати на рівень холестерину.
Це викликає проблеми серцево-судинної системи (атеросклероз, інфаркти, інсульти). А ще жировий гепатоз, розвиток метаболічного синдрому, подагри та інших порушень.
А тепер важливе, кому за сорок!
Вісцеральний жир накопичує естрогени, це його “харчування”. А всім відомо, що естрогени є жіночими гормонами. Саме тому жінки, маючи гормональні збій або при зниженні вироблення яєчниками естрогенів, отримують відкладення в ділянці живота та стегон, оскільки жир бере на себе функцію накопичення естрогенів. І якщо жінкам ожиріння загрожує серцево-судинними проблемами, то у чоловіків все складніше.
Чоловіки після 40-ка втрачають 2% свого тестостерону на рік, так закладено природою. І ось втрачаючи чоловічий гормон, завдяки вісцеральному жиру (центральному ожирінню) ще й підвищать в організмі жіночі гормони! Що несе обом групам ризики розвитку раку молочної залози та колоректального раку.
Дослідники виявили, що вісцеральний жир виділяє ретинол-зв’язуючий білок, який підвищує стійкість до інсуліну. А це, у свою чергу, призводить до непереносимості глюкози та діабету другого типу.
Мало того! Деменція пов’язана із жиром. Кажуть, що справа в гормоні лептин, який знову виробляє вісцеральний жир та його негативний вплив на мозок. Рейчел Вітмер к.м.н., науковий співробітник відділу досліджень The Kaiser Permanente в Окланді (штат Каліфорнія) виявила зв’язок між наявністю вісцерального жиру і розвитком деменції в ході дослідження, де проаналізувала дані більше 6 500 осіб.
✅Так що робити? Як харчуватися, щоб зменшити кількість вісцерального жиру?
Замість жорстких дієт, що загрожують зривами та набором зайвих кілограмів, ви можете змінити свої харчові звички:
Прибрати з раціону по максимуму тваринні жири.
Зовсім без жирів харчуватися не можна, інакше порушиться обмін речовин і почне накопичуватися жир підшкірний, а його позбутися теж непросто. І обов’язково включити до раціону рослинні жири оливкове, конопляне, кунжутне, гарбузове (чоловікам).
Їжте білкову їжу, м’ясо. Червоне м’ясо не більше 2 разів на тиждень в обід, біле м’ясо курка, індичата можна ввечері, біла морська риба (хек, сибас, дорада). Субпродукти – куряча печінка.
На розщеплення 1 г білка організм витрачає в 3 рази більше енергії, ніж на рослинну їжу. Нестача енергії на «роботу» доводиться брати із жирових клітин – ось і результат схуднення.
Вегетаріанцям не переборщити з продуктами, де фітоестрогени – нут, льон.
Для чоловіків рекомендовані овочі, що містять фітотестостерон (який організм сприймає як тестостерон), це броколі, цвітна капуста, кольрабі, редька, редька, а з лікаря трав – якірці стелиться (дійств-во трибестонін)
Найважливіше правило! Їжте розчинну клітковину
Клітковина – це харчові волокна, які не засвоюються організмом. Вони можуть бути нерозчинними та розчинними. Нерозчинні виходять із організму у незмінному вигляді. До них відносяться цільнозернові крупи, бобові, овочі, горіхи та насіння. Але найбільше нерозчинної клітковини в пшеничних, житніх та рисових висівках, вона важлива для кишечника, але на вісцеральний жир не впливає.
Розчинна клітковина перетворюється на гелеподібну субстанцію в товстому кишечнику і ферментується бактеріями. І ось тут згадаю, як кілька днів тому писала і давала відео про пектини. Яблука, айва, слива, цитрусові, буряк, гарбуз – все розчинна клітковина-пектин. Додати та посилити можна вже готовими пігулками пектиновими або індійським подорожником, який стає гелем у кишечнику.
Розчинна клітковина сповільнює засвоєння вуглеводів і дозволяє уникнути різкого підйому рівня цукру в крові після їжі. Крім того, вона впливає на вивільнення гормонів греліну, глюкагоноподібного пептиду, що знижує апетит та довше забезпечує ситість.
Це допомагає позбутися жиру в області талії без суворих обмежень щодо калорійності харчування.
Споживання додаткових 14 г клітковини на день протягом чотирьох місяців сприяє втраті близько 2 кг, а кожні 10 г знижують накопичення вісцерального жиру на 3,7%.
Виключіть солодкі напої та скоротити кількість цукру
Солодкі напої пов’язані з кількістю вісцерального жиру. Ключову роль тут відіграє фруктоза – простий вуглевод, що входить до складу столового цукру.
✅Фізичне навантаження.
При цьому силові тренування ніяк практично не впливають на вісцеральний жир, а ось кардіонавантаження – впливають (ходьба, повільний біг, їзда на велосипеді та плавання). При цьому дуже важливою є хороша доставка кисню клітинам. І о боже, виявляється добре підходить йога з диханням і мікроелементи з амінокислотами, що дають енергію клітині.
✅Вкрай важлива проблема у боротьбі з ожирінням – це СОН!
На сьогоднішній день близько 50 досліджень вивчили вплив сну на ожиріння у дорослих та дітей. Більшість із них виявили значний зв’язок між коротким сном (менше 6 год за ніч) та підвищеним ризиком ожиріння. Спостереження за 56,5 тис. осіб віком від 18 до 85 років показало, що, якщо спати менше 6-7 годин на добу, ймовірність ожиріння збільшується на 6%.
Збільшення сну до 7-8 годин знижує приріст вісцерального жиру приблизно на 26%.
Недосип впливає на гормон стресу (кортизол), який здатний збільшити кількість вісцерального жиру, що зберігається в тілі. Гарний сон, зниження негативу та тривоги у вашому житті полегшить його втрату.
Нестача сну знижує чутливість до інсуліну та збільшує гормон-грелін, які посилюють голод і потяг до солодкого.
✅Навіть якщо ви зміните харчування та збільшите рівень фізичної активності, вісцеральний жир може вперто зберігатися в організмі через хронічний стрес.
Виключити стресові події зі свого життя або змінити особливості нервової системи, щоб із тривожної людини раптом перетворитися на пофігіста, не вийде. Але ви можете боротися із своєю реакцією на негативні події.
На щастя, при цьому є науково доведені інструменти. йога, медитація та дихальні практики знижують рівень стресу як у процесі занять, так і після них.
Ось тепер живіть зі знанням про вісцеральний жир, ожиріння, схуднення і , коли у вас з’являться питання, що багато (особливо стрес) змінити не можуть, згадайте – FitoApoteka для цього і існує, щоб підбирати фітокомплекси, амінокислоти і допомогти на Вашому шляху підтримки здоров’я!
Консультуємо 050-8470117; 068-0679904
Будьте здорові! Ваша Фіто Тимофєєва #український_айхерб #вісцеральний_жир #схуднення