Шунгіт що це
Шунгіт що це
Шунгіт що це ? Ця пізнавальна стаття допоможе Вам розібратися, що таке Шунгіт.
Новою віхою в пізнанні унікальних властивостей шунгіта стало наукове відкриття, удостоєне в 90-х роках XX століття Нобелівської премії, і полягало у виявленні у складі шунгіту особливих молекулярних сполук – фулеренів, що визначають широкий спектр лікувальної дії цього дивовижного гірського мінералу. Шунгіт – одна з найдавніших гірських порід нашої планети, геологічний вік якої становить понад 2 млрд. дол. років. Свою назву шунгіт отримав у 1887 році, коли в південнокарельському селищі Шуньга вперше були виявлені єдині у світі великі родовища цієї вуглецевої породи. Та обставина, що поклади шунгита було знайдено у найдавніших верствах земної кори, сформованих у той час, коли на планеті немає будь-яких живих організмів, дало можливість вченим побудувати низку різних гіпотез з приводу появи Землі цього загадкового каменя. Однією з таких теорій є теорія про космічне походження шунгіту.
Історія відкриття цілющої дії шунгіту.
Перша згадка про лікувальні властивості шунгіту відноситься до початку XVII століття і безпосередньо пов’язана з ім’ям засланця інокіні Ксенії Романової, матері царя Михайла Федоровича. Як випливає з історичних джерел, заслана до Толвуйського монастиря Борисом Годуновим бояриня Ксенія тяжко страждала від припадкової хвороби і була приречена на швидку загибель. Але за порадою місцевих мешканців інокиня стала щодня пити воду із шунгітового джерела, знаменитого своєю цілющою силою. І невдовзі Ксенія як одужала, а й змогла народити майбутнього царя Михайла Романова. З того часу те чудодійне джерело, що зцілило опальну бояриню, толвуйські селяни стали називати «Царев ключ». А через століття, в 1714 році Петро I при заснуванні в Заонежжі поблизу села Толвуймедеплавильного заводу, дізнався від одного зі своїх робітників, що зцілився чудесним чином за три дні від тяжкої хвороби, про існування лікувального джерела, і тут же наказав про початок ретельних досліджень цього джерела, що струмує з-під чорних покладів шунгіту. Незабаром, переконавшись також і особисто в цілющі властивості шунгітового джерела Петро I почав будівництво в карельському Заонежжі першого в Росії курорту, названого «Марціальні води» (назва це була дано Петром I на честь бога війни Марса, оскільки основними пацієнтами збудованого ним курорту спочатку були хворі та поранені солдати російської армії). Крім того, Петро наказав усім своїм солдатам носити з собою у військових походах шматочок шунгіта (або «аспідного каменю», як його називали на той час). Завдяки цьому царські воїни на привалах могли отримувати придатну для пиття знезаражену воду, опускаючи у котелки з водою шматочки цього гірського мінералу, що дезінфікує.
Незабаром після смерті Петра курорт «Марціальні води» припинив своє існування, і тільки в 30-х роках XX століття була організована експедиція в Заонежжі, в результаті якої російськими вченими був остаточно підтверджений факт того, що джерела, що протікають в районах родовищ шунгіта, мають справді унікальними лікувальними властивостями. 1960 року почалося активне відродження російського курорту «Марціальні води» за 50 км від столиці Карелії — міста Петрозаводська.
За «космічною» гіпотезою шунгіт міг утримуватися в уламках гігантського метеорита, що приніс з космосу на Землю частину зруйнованої стародавньої планети, де могли існувати кисневі форми життя. За іншою версією — шунгіт міг бути породою вулканічного походження. Крім того, в науковому світі останнім часом міцно зміцнилася думка про те, що шунгіт найімовірніше утворився з сапропелю — органічних донних опадів, які протягом понад 600 млн. років ущільнювалися, поступово покриваючись новими нашаруваннями, занурювалися в надра землі, де під впливом високої. температури та стиснення і перетворилися згодом на шунгітову породу.
Але як би не були суперечливі думки про походження на Землі шунгіта, безперечним залишається той факт, що у світі гірських мінералів шунгіт не має собі рівних за різноманіттям лікувальних властивостей та користі організму людини.
Наукове вивчення та клінічні дослідження корисної дії шунгіту в наш час активно продовжуються і вченим належить ще дізнатися багато нового та цікавого про дивовижні фізичні, хімічні та лікувальні властивості цього загадкового каменю.
Молекулярна структура шунгіту
Особлива молекулярна структура шунгита – причина його різноманітних лікувальних властивостей та широкого застосування у народній медицині. Унікальні корисні властивості шунгіту обумовлені незвичайною структурою молекул вуглецю, що входить до його складу. До відкриття вченими складових компонентів шунгіту – фулеренів вважалося, що існує тільки три форми кристалічних модифікацій вуглецю – алмаз, карбін і графіт. Але при вивченні молекулярного складу шунгіта з’ясувалося, що існує ще й четверта, особлива форма існування вуглецю – фуллерен, що є порожнистою всередині кулястою молекулярною сполукою, що складається 60-70 атомів вуглецю. Саме наявність у складі шунгіту фулеренів та незвичайна будова вуглецевої матриці є характерною особливістю структури цього гірського мінералу, що визначає цілу низку його унікальних фізичних, хімічних та лікувальних властивостей. Шунгітовий камінь, що має багатий мінеральний склад, виражені сорбційні, бактерицидні та каталітичні властивості, вже протягом багатьох років знаходить успішне застосування в системах очищення та активації питної води. Крім того, настояна на шунгіті вода, що є молекулярно-колоїдним розчином гідратованих фулеренів, має на організм людини протизапальну, бактерицидну, антисептичну, болезаспокійливу, протиалергенну та імуностимулюючу дію. Завдяки своїй потужній цілющій силі шунгітова вода з 17-го століття і до сьогодні активно використовується в різних галузях народної медицини і знаходить застосування як ефективний оздоровчий засіб у сфері курортно-санаторного лікування.
Шунгітова терапія, як вельми популярний останнім часом метод лікування та профілактики різних захворювань, використовує в своєму арсеналі не тільки щебінь шунгіту (для наполягання води та лікувального масажу), але також і різні вироби з шунгіту (пластини, диски, пірамідки, панно, ювелірні. вироби), що сприяють нейтралізації шкідливих електромагнітних випромінювань та ослабленню негативного впливу організм людини геопатогенних зон. Виявлення у складі шунгіту порожніх сферичних фулеренів відкрило також для вчених нові перспективи різноманітного фармакологічного та біологічного використання цієї корисної гірської породи. Так, наприклад, у наш час порожнини всередині кулястих фулеренів використовують як своєрідний транспортний засіб для доставки в організм людини різних необхідних для його життєдіяльності речовин – гормонів, вітамінів, антибіотиків, фрагментів генокоду і т.д.
Наразі ви знаєте як і чому працює шунгіт самостіно та в товарах :