Трава Родовик від інфекції
Трава Родовік (кровохлібка) властивості
Трава Родовик від інфекції. Факт, що дійшов до нас через півсторіччя. За часів ГУЛАГу, коли в таборах спалахнула епідемія дизентерії, люди вмирали тисячами. Начальник табору, стурбований, що скоро не буде кому працювати, довідався про знання білоруської вчительки Тетяни Олександрівни про цілющі трави, викликав її і наказав знайти потрібний засіб. В іншому випадку їй погрожував розстріл.
Згадала, Тетяна Олександрівна, про одну траву, яка на щастя, росла біля табору. Зібрала коріння і варила у великому казані. Ув’язнені черпали з нього кружками 3-4 рази на день. І всі, хто дожив до цього чаю, вижили.
Це була трава РОДОВИК (Кровохлібка)
бактерицидні властивості по відношенню до кишкової палички
кровотечі (тільки під наглядом лікаря) і рясні менструації
нашкірно родовик застосовують у випадках, коли довго не гояться рани, коли стоматит, ангіна, опік, трофічні виразки ніг
Цю траву ботаніки називають кровохлібка аптечна. Наукова назва – (лат. Sanguisórba officinális) – походить від латинських слів “sanguis” – кров, “sorbeo” – поглинати, вбирати, всмоктувати і “officinális” – аптечний. А в народі її ще називають родовик, грижник, червоноголовка, кровоголовка, кровостяг, огорошник, стягникрів, ужаче зілля і ін.
Поблизу річок і струмочків, на великих галявинах і великих луках можна зустріти кровохлібку. Кровохлібка лікарська є багаторічною рослиною з потужним корінням. У цієї рослини дуже тонкі і дуже довгі стебла, досягають вони півтора метри, а листя у неї формою нагадує пір’їнки, їх так і називають – перисті. Кінцеві суцвіття у кровохлібки лікарської або пониклі, або колосоподібні, на них розпускається дуже багато дрібних квіточок.
Застосування і властивості кровохлібки (родовик)
Нагадуємо, що відвар, приготований з коренів кровохлібки, приймають не тільки внутрішньо, а й зовнішньо. Відвар, який слід приймати внутрішньо, має бактерицидні властивості по відношенню до кишкової палички, усіляких мікробів дизентерійної та паратифозної груп. Відвар, зроблений на основі кореня кровохлібки, слід вживати при таких захворюваннях як пронос різної етіології, виразковий неспецифічний коліт, при хронічному ентероколіті, при кишкових, шлункових, легеневих, гемороїдальних, ниркових та маткових кровотечах та при рясних менструаціях. У народній медицині кровохліб використовують як сильно в’яжучий, болезаспокійливий, протизапальний і кровоспинний засіб. Зовнішньо кровохлібку застосовують у випадках ран, що довго не гояться, таких як стоматит, ангіна, опік, варикоз ніг
Рецепти кровохлібки (родовик)
Щоб приготувати відвар на основі кореневищ кровохлібки, необхідно розрахувати інгредієнти так: на дві чайні ложки коренів кровохлібки використовують одну склянку води. Після чого склад ставлять на слабкий вогонь і кип’ятять хвилин 15. Вода поступово википатиме, на її місце доливають свіжу воду, до колишнього об’єму. Пити відвар слід по одній або дві столові ложки від трьох до шости разів на день за півгодини до їжі.
Водний відвар кореня кровохлібки: 1 ст. ложку подрібненого кореня залити 300 мл окропу, кип’ятити півгодини, остудити і процідити. Приймати по 1 ст. ложці через кожні 2 години.
Протипоказання до застосування кровохлібки
Відвари кровохлібки заборонено приймати вагітним жінкам.